POWRÓT

SZCZYTY

Beskid
(2012m)
czerwony Szczyt leżący w grzbiecie głównym. Bardzo łatwo dostępny z Kasprowego Wierchu, od którego oddalony jest o około 10 minut marszu.
Ciemniak
(2096m)
czerwony Najbardziej na zachód wysunięty wierzchołek Czerwonych Wierchów. Dojście z Kir za znakami czerwonymi (ok. 3.15 godz.), bądź z Hali Ornak - Doliną Tomanową (ok. 3 godz).
Gęsia Szyja
(1490m)
zielony Szczyt położony w partii reglowej. Ładny punkt widokowy na Tatry Bielskie i Wysokie. Dojœcie z Rusinowej Polany (ok. 1.20 godz), z Wierchporońca (ok. 1.20 godz.) lub Doliną Filipka (1.40 godz.).
Giewont
(1894m)
niebieski Najsłynniejszy szczyt tatrzański, górujący nad Zakopanem, bardzo tłumnie odwiedzany. Giewont znany jest z licznych wypadków śmiertelnych. Na wierzchołku znajduje się charakterystyczny krzyż. Dojście z Kuźnic (2. 10 godz), Doliną Strążyską (ok. 2.30 godz.), Doliną Małej Łąki (ok. 2.10 godz.).
Granaty
(2240m)
czerwony Masyw trzech wierzchołków - Zadni Granat (2240m), Pośredni (2234m), Skrajny (2225m). Piękny widok na Orlą Grań oraz Tatry Wysokie. Granaty leżą na trasie Orlej Perci. Na Zadni Granat można dojść zielonym szlakiem z Koziej Dolinki (ok. 2 godz. z Murowańca), natomiast na Skrajny prowadzi żółty szlak (ok. 2 godz. z Murowańca).
Kasprowy Wierch
(1987m)
zielony Najliczniej odwiedzany szczyt przez turystów, słynący ze świetnych warunków narciarskich oraz z kolejki linowej dowożącej turystów pod szczyt. Także bardzo dobry punkt widokowy. Poza kolejką na szczyt można wejść z Kuźnic (ok. 2.45 godz.) oraz z Dol. Gąsienicowej (niespełna 1 godz.).
Kazalnica
(2159m)
zielony Szczyt zawieszony nad Czarnym Stawem pod Rysami, opadający w jego kierunku wspaniałym urwiskiem (liczne drogi wspinaczkowe). Ładny widok na Rysy. Dojśćie szlakiem zielonym (ok. 2.30 godz. od Morskiego Oka).
Kopa Kondracka
(2005m)
czerwony Najniższy szczyt w masywie Czerwonych Wierchów. Dojście z Polany Kondratowej przez Przełęcz Kondracką (1.30 godz.) lub przez Przełęcz pod Kopą (1.20 godz.).
Kościelec
(2155m)
czarny Szczyt dominujący nad Doliną Gąsienicową. Bardzo charakterystyczną sylwetką przypomina wieżę kościelną. Ciekawy widok na pojezierze gąsienicowe oraz Kozie Wierchy. Na wierzchołek prowadzi droga znakowana na czarno z Karbu (ok. 40 minut).
Kozi Wierch
(2291m)
czerwony Najwyższy szczyt leżący w całości w Polsce. Ze szczytu roztacza się piękny widok, obejmujący Tatry Wysokie (Lodowy, Rysy, Wysoka), a także Tatry Zachodnie. Dojście Orlą Percią lub czarnym szlakiem z Pięciu Stawów (ok. 1.40 godz).
Krzesanica
(2122m)
czerwony Kulminacja Czerwonych Wierchów. Najwyższy wapienny szczyt Tatr Zachodnich. W kierunku północnym opada do Dolinki Mułowej blisko 200 metrową ścianą. Dojście z Kir(3.30 godz) lub z Kuźnic (ok. 3.10 godz.).
Małołączniak
(2096m)
czerwony Szczyt należacy do masywu Czerwonych Wierchów. Jeden z najładniejszych punktów widokowych w całych Tatrach (wspaniale prezentuje się stąd Krywań). Dojście niebieskim szlakiem z Doliny Małej Łąki (3.10 godz).
Mięguszowiecki Szczyt
(2438m)
zielony Drugi pod względem wysokości wierzchołek w Polsce, a przez wielu uważany za najpiękniejszy polski szczyt. Szczególnie efektownie wygląda znad Morskiego Oka. Na wierzchołek nie prowadzi żaden szlak turystyczny.
Mnich
(2070m)
żółty Najsłynniejsza polska góra wspinaczkowa. Mnich wznosi się blisko 700m ponad Morskim Okiem i opada w jego kierunku 250 metrową ścianą. Szczyt nie jest dostępny dla ruchu turystycznego.
Niżne Rysy
(2430m)
czerwony Trzeci pod względem wysokości szczyt w Polsce. Od Rysów oddzielony jest Przełęczą pod Rysami. Niedostępny dla turystów.
Nosal
(1206m)
żółty Szczyt położony w piętrze reglowym blisko Zakopanego. Częsty cel wycieczek ze względu na ładny widok rozpościerający się ze szczytu. Dojście od Murowanicy (ok. 35 minut) lub z Kuźnic (ok. 30 minut).
Ornak
(1867m)
czarny Grzbiet zwieńczony kilkoma wierzchołkami, który porasta niska roślinność halna. Ładny punkt widokowy na Tatry Zachodnie. Dojście z Hali Ornak (ok. 2.20 godz) lub z Doliny Chochołowskiej przez Dolinę Starorobociańską (ok. 2.20 godz.).
Rysy
(2503m)
czerwony Graniczny wierzchołek (2499m) jest najwyższym szczytem Polski. Nazwa pochodzi od północnego, śnieżnego żlebu. Uważany za najlepszy punkt widokowy w Tatrach. Dojście czerwonym szlakiem od Morkiego Oka (ok. 3.30 godz).
Starorobociański Szczyt
(2176m)
czerwony Najwyższy polski wierzchołek Tatr Zachodnich. Dojście z Doliny Chochołowskiej przez Dolinę Starorobociańską (ok. 2.40 godz).
Szpiglasowy Wierch
(2172m)
żółty Najwyższy szczyt w grani Liptowskich Murów. Bardzo dobry punkt widokowy. Dojście od Morskiego Oka (ok. 1.50 godz.) lub z Doliny Pięciu Stawów (ok. 1.50 godz.).
Świnica
(2301m)
czerwony Dwuwierzchołkowy masyw górujący nad Doliną Gąsienicową. Bardzo licznie odwiedzany przez turystów. Świetny punkt widokowy. Dojście od Murowańca szlakiem czarnym (ok. 2.20 godz.) lub z Kasprowego Wierchu (ok. 1.30 godz.).
Wołowiec
(2064m)
zielony Szczyt położony nad Doliną Chochołowską. Dobry punkt widokowy na słowackie Tatry Zachodnie. Dojście z Polany Chochołowskiej szlakiem zielonym (2.10 godz.).
Zamarła Turnia
(2179m)
niebieski Szczyt znany ze 140 metrowej, urwistej ściany opadającej do Dolinki Pustej. Liczne drogi wspinaczkowe. Niedostępny dla ruchu turystycznego.